کفپوش پی وی سی

کفپوش پی وی سی

امروزه کفپوشهای متعددی برای کف ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند که از خصوصیات متفاوتی برخوردارند که کفپوش pvc , سنگ , سرامیک , پارکت , چوب طبیعی و موکت از آن جمله اند . مشکلی که امروزه در کشورمان با آن روبرو هستیم عوارض ناشی از استفاده از سنگ و سرامیک میباشد که به علت سرمایی که از طریق کف پا به بدن منتقل میگردد باعث عوارضی چون کمردرد و پا درد میشود البته مشکل تنها این نیست و سالانه صدها نفر به دلیل سر خوردن بر روی سنگ و سرامیک روانه بیمارستانها میشوند و رسیدن به این نتایج مستلزم نگاهی به گذشته خودمان و اطرافیان است .

البته بهترین متریال برای کف ساختمان مسکونی چوب و مشتقات آن  نظیر پارکت میباشد اما کفپوش پی وی سی هم گزینه مناسبی میباشند که خوصوصیاتی مابین سنگ و پارکت را دارا میباشند .

کفپش های پی وی سی همان طور که از نامشان مشخص میباشد از موادی به نام پلی ونیل کلراید به عنوان متریال اصلی و یک لایه دکوراتیو که نمایی کاملا مشابه چوب طبیعی و پارکت را دارد و یک لایه محافظ که بر روی آن کشیده شده است . ظاهر کفپوش پی وی سی کاملا شبیه پارکت بوده و فرق آنچنانی با هم ندارند تفاوت اصلی آنها در متریال آنهاست و مقاومتشان که علت آن لایه محافظ شیشه ای لمینیت ضد خشی است که بر روی پارکت کشیده میشود.

کف پوش امروزه با توجه به قیمت مناسب و سرعت اجرای بسیار بالا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است که به تدریج جای موکت و سرامیک را کاملا میگیرد و اگر بخواهیم آنها را از نظر قیمت مقایسه نماییم کفپوش تقریبا با ارزانترین سرامیک ها و معمولی ترین موکت ها برابری میکند .

کفپوش ها در استانداردهای مختلف در بازار وجود دارند که بسیاری از آنها موارد استفاده گوناگونی از جمله بیمارستانها ادارات ورزشگاه ها و غیره و به همان نسبت مختصات آنها متفاوت میباشد . در بالا تنها به خصوصیات کفپوشهایی که مناسب اماکن مسکونی میباشند پرداخته ایم .

کلمات کلیدی: