به پوششگران خوش آمدید > محصولات > نکات مهم برای نصب پارکت
راهنمای خرید و نصب پارکت

راهنمای خرید و نصب پارکت

 1. سطحی که پارکت بر روی آن اجرا میشود باید کاملاً صاف و ترزا بوده و دارای نا همواری نباشد که از جمله بهترین زیر کارها برای پارکت لمینیت موزائیک، سرامیک و سنگ میباشد.
 2. برای سفارش و نصب پارکت عجله نکنید و حداقل پارکت را 48 ساعت در محلی که میخواهید اجرا شود قرار داده و باکس ها را از هم فاصله دار گذاشته  که کاملاً هم دمای محیط شود.  علت این کار هم دما شدن پارکت با محیط میباشد.
 3. تا 24 ساعت از گذاشتن وسائل خیلی سنگین بر روی آن خود داری نمایید تا پارکت شکل اصلی خود را در محیط پیدا کند.
 4. در صورتی که قصد دارید محلی که در آن سکونت دارید را پارکت نمائید در ابتدا وسائل اتاقها را جمع نموده و پس از نصب اتاقها وسائل را درون اتاق بر روی پارکت ها قرار داده و قسمت های دیگر را اجرا نمائید.
 5. در صورتی که کف محل مورد نظر شما موکت میباشد (فقط موکت های کبریتی که بر اثر مصرف زیاد تخت شده باشد) برای نصب پارکت نیازی به فوم نداشته و از همان موکت به جای فوم استفاده میگردد.
 6. برای دورتادور کار نیاز به ابزاری دارید که فاصله بین پارکت و دیوار (درز انقباض و انبساط) را که حدود یک سانتیمتر میباشد را پوشش دهید که بهترین ابزار قرنیز میباشد و برای بعضی از قسمت ها که ارتفاع قرنیز برای آن مناسب نیست از ابراز های دیگر مانند اسکوتیا و میت استفاده میگردد. البته برای کسانی که میخواهند قرنیز سنگی دیوار را  جدا نکنند از ابراز اسکوتیا استفاده میشود.
 7. برای پوشاندن قرنیز های سنگی میتوان از برچسب های روکش قرنیز با رنگ دلخواه خود استفاده نمایید و سپس از ابراز اسکوتیا برای کناره ها استفاده نمود.
 8. رنگ قرنیز را متناسب با رنگ پارکت انتخاب نمائید و یا متضاد و تیره تر از پارکت
 9. برای نصب پارکت نیاز به سطحی صاف دارید، بنابراین قبل از نصب سطح را از هرکونه نخاله و برآمدگی عاری نمائید.
 10. برای بازسازی و نو سازی محیط مراحل اجرای کار را از سقف شروع کرده و بعد از تزیین دیوارها و اتمام تمام کارها پارکت اجرا میشود.
 11. برای نظافت پارکت لمینیت از ساده ترین روشها میتوان استفاده نمود که به طور معمول پس از پاک نمودن سطح از گردو غبار و خاک، تی نخی را در یک سطل آب با یک چهارم پیمانه مایع ظرفشوئی شستشو داده و پس از آبگیری آن نظافت را آغاز نمائید.
...

ادامه
مقایسه پارکت با دیگر متریال های کف ساختمان

مقایسه پارکت با دیگر متریال های کف ساختمان

انواع کفپوش های ساختمانی بنا به کارایی و موقعیت و تردد در ساختمان مورد آنالیز قرار گرفته و بهترین گزینه مورد استفاده میگیرد و تعدادی از آنها از متریالهایی از دل طبیعت مانند سنگ و چوب طبیعی  که در شکلها و ابعاد مختلف مورد استفاده  میگیرند به طور مثال چوبها در ابعاد کوچک و بزرگ الواری یا قطعه های کوچک و سنگها اکثراً در ابعادی به شکل مربع 30*30 ، 40*40 ، 60*60 و یا حتی بزرگتر مورد استفاده قرار میگیرند که معمولاً از سنگهای با کیفیت بالا میتوان به دلیل مقاومت بالاتر و خلوص بیشتر در ابعاد بزرگتر و ضخامت کمتر استفاده نمود.

 

از نمونه های دیگر کفپوش های ساختمانی که در اماکن مختلف استفاده میگردد، کفپوش های سرامیکی میباشد که از نظر ظاهری در شکل های مختلف قابل تولید میباشد که اکثر طرح های پر طرفدار آن بر گرفته از دل طبیعت همچون چوب و سنگ میباشد.

در یک بررسی اجمالی از کفپوش های سرامیکی میتوانیم به چند نکته مهم اشاره کنیم که مهم ترین آنها قیمت، استحکام، زیبایی و کارایی آن میباشد. ایران از جمله قویترین تولیدکنندگان سرامیک میباشد و کارخانجات فراوان و معتبری در زمینه تولید این محصول فعالیت دارند و متناسب با اینکه این محصول در کشورمان از حجم تولید بالایی برخوردار میاشد , قیمت این محصول بسیار مناسب بوده و با هر بودجه ای در دسترس مصرف کنندگان قرار میگیرد.

البته اکثر مصرف کنندگان تنها به قیمت توجه نمیکنند و آیتمهای فراوانی را برای خرید خود در نظر میگیرند.

از نظر استحکام تقریباً تمام سرامیک های کف برای اماکن مسکونی دارای استحکام کافی میباشند و عمر آنها مخصوصاً در رنگهای روشن که خط و خش را نشان نمیدهند بیشتر از ده سال میباشد , البته در سرامیک های قدیمی تر که در بین سرامیکها درزهای حدوداً نیم سانتی وجود دار